CIUPANEZULArhivă personală, opinii și povești românești puse la punct pentru citire curată.
Mod citire

ADIO 2009

2009, un an plin de toate cele pentru mine, un an în care am făcut mai bine cunoștință cu blogosfera, un an în care am aflat că există și prieteni virtuali, un an bun pe plan profesional nu însă și școlar (facultativ să spunem așa). 2009 a fost un an al crizei economice, al jocului politic, un an plin de acuzații și de semirealizari romanice. Pentru mine 2009 a însemnat foarte mult, am dat piept cu realitatea crizei economice exact în ziua în care am cunoscut-o pe EA, am găsit nu una ci trei alte surse de venit, am găsit o ocupație a timpului liber, v-am găsit pe voi, pe toți cititorii mei (cei 10-15 că nu-i numărăm și cei care vin după pornache).

Deci anul 2009 mi-a îndeplinit dorința și mi-am găsit liniștea sufletească alături de EA, dorință pe care mi-o puneam exact acum un an pe vremea asta în parculIzvorprivind focurile de artificii. Măbucurfoarte mult că am familia aproape și asta cred că este ceea ce contează cel mai mult.

Pentru 2010 dorința mea este să dau curs cât mai multor proiecte și să-mi obțin mult râvnita diplomă de licență sau cum mai spunem noi, politehnistii… Licența de Inginer.

Tot ceea ce vă urez vouă, tuturor, este să aveți un an 2010 plin de realizări, plin de bucurii și să fiți sănătoși. Dacă suntem sănătoși putem reuși să ne croim singuri drum în viață. Deci încă odată multă sănătate și urări de bine. Să ne revedem cu binepesteexact câteva ore.

1 thought on “ADIO 2009”

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Scroll to Top