Cum se fac banii în Regie. Un subiect destul de interesant pentru toți studenții care ocupă căminele Politehnicii inclusiv pe cele ale Medicinei. Cred eu. De ce spun asta? Și acum, pe timp de criză, ca și înainte bani se fac și se vor face. De ce? Pentru că studentului îi este lene să părăsească camera de cămin pentru a-și lua o sticlă de suc, o pâine, o pungă de chipsuri. Câțiva băieți destepți sau gândit la asta și au înființat o așa zisă piață a livrărilor la domiciliu. Astfel încât la domiciliu nu se mai livrează acum doar pizza sau mâncare. Dacă am nevoie de un bic, de o sticlă de suc, de o bere, de o cafea, iau legătura cu băieții.
Foarte speculativi de altfel și cu prețuri care diferă de la locație la locație, băieții livrează aproape orice de o sumă minimă de 10 lei. O idee de afaceri? O speculație de moment? Numiți-o cum vreți ei livrează ceea ce vouă vă e lene să luați.
Câteva exemple de prețuri: chipsurile sunt 3, 5 lei, pungă mare, sucurile diferă de la litru și firmă, astfel încât Cola la 2L este undeva la 7 lei pe sticlă. Pentru restul doar întrebați și ei vă răspund.
Livrare la domiciliu de pizza, livrare domiciliu mâncare, livrare domiciliu suc.

<img alt=”:))” class=”wp-smiley” height=”18″ src=”http://www.marincristian.ro/smilies/yahoo_laughloud.gif” title=”:))” width=”18″/> sa stii.