
Totuși, numărul victimelor este mai mic decât la Revoluția din ’89 dar acum avem un alt statut, luptăm pentru dreptul nostru de colonie americană. Așa am avea de câștigat prin faptul că vom deveni de-ai lor, vom avea impuse legile și regulile lor și vom avea bineînțeles același președinte cu ei, armata noastră va fi mult mai bine instruită, vom avea tehnologie de ultimă generație fără costuri, vom finalizarapidautostrăzile care sunt în paragină de ani de zile și multe alte avantaje. Ei vor avea de câștigat foarte mult din faptul că vor fi foarte aproape de ruși, armata la îndemână, forță de lucru ieftină.
Bineînțeles, vor exista și inconveniente, probabil rușii se vor implica imediat ce SUA încearcă să ne atace… și de aici ar putea porni un alt 3-lea război mondial în care România din postura de intendant va ajunge o victimă colaterală, deoareceRusianu-și permite să ne piardă așa de ușor.
Oricum, e o idee care merită pusă în practică, atunci când voi deveni președinte. Și dacă iese mai mult decât ceea ce am luat eu în considerare trimit scrisoare cătreObamacu: Sorry, was a joke!
Nu-i bântuie. Cel mai mult i-ar face să râdă. Ar trebui să facem ceva să-i suliţăm <img alt=”;)” class=”wp-smiley” height=”18″ src=”http://www.marincristian.ro/smilies/yahoo_wink.gif” title=”;)” width=”18″/>