Am obținut un job în North Miami. Online. Și sper să dureze mai mult de o lună când am semnat agreement-ul cu americanul. Extaziat, un pic emoționat. Dar toate-s bune. Orizontul e deschis pentru o grămadă. Job-ul este relativ simplu: mentenanță site-uri și update zilnic de content. Însă ceea ce îmi place la angajator este faptul că este sincer cu mine și îmi spune unde greșesc: folosirea timpurilor în engleză. Nu contează foarte mult la ceea ce fac … dar totuși îmi pare bine că ne bazăm pe ceva.
Se pare că apa începe să se limpezească. Long Live USA. Și sper ca anul ăsta să obțin și viza pentru USA să merg să-l văd pe Randy, angajatorul șef.