CIUPANEZULArhivă personală, opinii și povești românești puse la punct pentru citire curată.
Mod citire

Mi-e frica de dentist

Medic stomatolog Mi-e foarte frica de medicii stomatologi. Culmea acestei fobii pe care o am este ca unul din bunii mei prieteni lucreaza la un cabinet stomatologic. El mă sfatuieste mereu să incerc, dar, nici un medic dentist nu te poate ajuta FĂRĂ durere. Asta îmi da de gandit … muuuult de tot. Mă tot gandesc, mă razgandesc … ajung în față cabinetului și mă intorc la 180 de grade parasind incinta. Totusi când mă duc în vizita la prietenul meu, mă ia un gand, poate se suceste și în locul vreunui pacient mă imobilizeaza pe mine și mă infige în scaunul ala stomatologic destul de urat, în viziunea mea, care arata ca un instrument de tortura din vremea regilor și reginelor. Oricum, niciodata cred ca nu voi apela la un astfel de medic, nu până când durerea va deveni insuportabila, și condus de durere, creierul îmi va bloca această fobie.

Parerea mea este ca medicul dentist nu este prea departe de un tinichigiu auto, ambii folosesc instrumente de raschetat, de finisat, surubelnite, chei, etc.

“Niciodata nu e prea tarziu, decât dacă tu crezi asta.”

Cuvinte cheie: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 thought on “Mi-e frica de dentist”

  1. Mi-e frica de dentist « Post2Peer: share your posts!

    […] Mi-e foarte frica de medicii stomatologi. Culmea acestei fobii pe care o am este ca unul din bunii mei prieteni lucreaza la un cabinet stomatologic. El ma sfatuieste mereu sa incerc, dar, nici un medic dentist nu te poate ajuta FARA durere. Asta imi da de gandit … muuuult de tot. Ma tot gandesc, ma […]→Read it on <a href=”http://www.marincristian.ro/” rel=”nofollow”>http://www.marincristian.ro</a&gt; […]

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Scroll to Top