
Tocmai mă gândeam cât de mult îmi plăceau melodiile și mă uitam la ai mei cum dansau, eu eram mică cât un ghemotoc și-mi imaginam când voi fi eu mare și voi dansa pe ele.
Cert este că nu mai sunt melodii cum erau odată, melodioase, frumoase și de care nu te plictiseai niciodată, însă eu prefer să rămân demodată și să ascult muzică veche, nu pot spune că nu ascult și melodii noi însă mă plictisesc foarte repede de ele.
Nu pomenesc de melodiile românești, dance sau pop cum mai erau pentru că mie nu prea mi-au plăcut, doar muzica românească veche era de calitate.
Gusturile mele s-au diversificat între timp, și am început să fiu mai selectivă, ador să ascult când desenez Ernesto Cortazar, ori cântecele Secret Garden, e important pentru oricine cred eu să asculte muzică, să o simtă și mai ales să o înțeleagă, deși recunosc, cunosc persoane care mi-au mărturisit că pur și simplu pentru ele muzica nu există. Și chiar dacă există, existà doar pentru a le “Gâdila” urechea, pentru mine muzica există și fără muzică nu aș putea să exist nici eu întrucât mă ajută să mă relaxez, să mă mișc, să îmi imaginez, să fac orice.
Ascultați muzică bună, încercați să fiți cât mai selectivi, să înțelegeți muzica și să v-o adaptați stilului vostru.

Aia este cea mai importantă. CEA MAI IMPORTANTĂ! NU O UIT NICIODATĂ!