CIUPANEZULArhivă personală, opinii și povești românești puse la punct pentru citire curată.
Mod citire

O chiuveta …

ChiuvetaAcum 1 an, exact când treceam în anul de gratie 2008, am făcut o nefacuta. Se facea ca spalam o cana din care bausem vin … și cum spalam eu asa, și scuturam cana, parandu-mi-se destul de nasol ca avea ceva pe fund, am rămas cu toarta în mana și chiuveta cu o gaura. Și umbla în ziua de 1. 01. 2008 după superglue, după prenadez, ca doar suntem ingineri. Și am reparat cum am putut, dar avand pe palier un sifon, a ajuns și la urechile administratorului care ne-a dat ultimatum, abia anul acesta să o schimbam. Buna femeie administratorul nostru. Azi dimineață, mai exact la 3 a. m. mă spalam pe ochi, și am dat din greseala peste vesela care a făcut praf chiuveta reparata cu un an și ceva în urma și în camera numai bucati de portelan, ca doar ne permitem.

Astăzi am mers să cumpar o chiuveta noua, dar nu am cu ce să o montez. În această situație, vom sta în week-end cu scurgerea în lighean.

Viața de student politehnist … offf … macar e bine ca mai beneficiez de investitia asta încă o vara.

1 thought on “O chiuveta …”

  1. Foarte buna idee! Exceptional cred <img alt=”:P” class=”wp-smiley” src=”http://www.marincristian.ro/wp-includes/images/smilies/icon_razz.gif”/>

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Scroll to Top