CIUPANEZULArhivă personală, opinii și povești românești puse la punct pentru citire curată.
Mod citire

Orange dezamăgește

Orange România, sau mai bine spus cretin(îi)ele de la relații cu clienții sunt prost informate sau nu văd bine pe timp de noapte. De ce spun asta. Orange s-a șmecherit, astfel încât, dacă ți se scoală sau ai o problemă și vrei să suni în miez de noapte la ei plătești taxa de apel de 0.55 euro de menționat însă că nu este cu TVA și nimeni nu-ți specifică. Sun pentru o problemă cu o extraopțiune Orange Young și prima duduiță îmi răspunde nedumerită că face nu știu ce resetări și îmi va funcționa. Buuun … aștept vreo 20 de minute și sun iar, dar dacă sunam iar taxă și nu mai aveam suficient credit pentru extraopțiune.

În cele din urmă mă îndemn și sun. Țrrr … la fel îmi răspunde o altă duduie care îmi dă un răspuns clar. Am o extraoptiune activă care nu poate fi dezactivată și se dezactivează pe data de 24.01.2010, adică AZI. A ținut să precizeze și lucrul ăsta. AZI. Cucoană, azi e 23.01.2010, ești sigură că azi. Da azi la orele 23: 59. Și alți eurocenți zburau din cont din cauza neatenției lor. Închid și mă trezesc la câteva secunde cu apel. Îmi cer scuze, de la Orange România, de fapt e mâine.

Păi bine, mi-ai luat 131.00 eurocenți ca să-mi spui ce? Că nu pot activa extraopțiunea, dar așa e în tenis. Avantaj EI.

P. S.: Cine vrea să încarce când i se ridică nivelul și nu are un non-stop prin preajmă sau este foarte LENEȘ poate apela la CARD și își poate lua un cod de reîncărcare de aici. Prețurile sunt mult mai bune decât la magazinele din preajma mea.

Cuvinte cheie: , , , , ,

1 thought on “Orange dezamăgește”

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Scroll to Top