CIUPANEZULArhivă personală, opinii și povești românești puse la punct pentru citire curată.
Mod citire

Razbunareeee!

Razbunare Uraaa … mi-am făcut dreptate! În stilul meu ce-i drept.cei 2 colegi de camera care se tot codeau și nu spuneau care dintre ei a făcut gluma, ce-i drept nesarata cu dero-ul, au avut de suferit. În prima faza, m-am aliat cu unul din ei … și celalalt a fost dezbracat la chiloti, legat de scara, un pic zgariat pe pielea sensibile, cât să îi rămână urme (de la caldura asta … rămân mult) și scos afară pe un zid cu tot cu scara. Nu am făcut poze din păcate, ar fi fost destul de tare lucrul asta. Data viitoare fac! După 20 de minute de stat asa acolo, l-am bagat linistiti în camera, asteptandu-ne de la orice de la el. Oricum … i-a trecut repede, am făcut cinste cu bere pe seară. Cât despre celalalt … a avut o soarta mai puțin buna. Am imprumutat o lumanare din aia micuta (stil candela) și am ars-o bine până s-a topit ceara. Ceara proaspat topita a fost pusă fix pe piept în timp ce dormea … a sarit ca ars … și eu as fi sarit … ba chiar la bataie. Însă el bolborosea incontinuu și ca lasa să vezi ce-ti fac eu tie.

mă simt altfel, mai free asa. O piatra de pe inima mi-am luat odata cu nebunia asta! Oricum, e frumos asa de final de an să ai amintiri din astea. Nu recomand nimanui să manance dero, nu recomand nimanui razbunarea sadica (eu sunt om pasnic de fel) și citandu-l pe Noica: “Răzbunarea reprezintă doar setea de justiție rămasă în stadiul sălbăticiei. ”

1 thought on “Razbunareeee!”

  1. =))<img alt=”;)” class=”wp-smiley” height=”18″ src=”http://www.marincristian.ro/smilies/yahoo_wink.gif” title=”;)” width=”18″/> … .Mi-ai dat niste idei destul de dragute..<img alt=”:))” class=”wp-smiley” height=”18″ src=”http://www.marincristian.ro/smilies/yahoo_laughloud.gif” title=”:))” width=”18″/>, ai imaginatie<img alt=”:))” class=”wp-smiley” height=”18″ src=”http://www.marincristian.ro/smilies/yahoo_laughloud.gif” title=”:))” width=”18″/> … <img alt=”=))” class=”wp-smiley” height=”18″ src=”http://www.marincristian.ro/smilies/yahoo_rotfl.gif” title=”=))” width=”30″/>)) =))<img alt=”;)” class=”wp-smiley” height=”18″ src=”http://www.marincristian.ro/smilies/yahoo_wink.gif” title=”;)” width=”18″/><br/>
    off topic: te rog trimitemi si mie linkul de unde ai hostul(firma) .. multumesc <img alt=”;)” class=”wp-smiley” height=”18″ src=”http://www.marincristian.ro/smilies/yahoo_wink.gif” title=”;)” width=”18″/><br/>
    .-= Say Cheese´s last blog ..Vadim vinde cerceii fiicelor sale pentru a plati chiria sediului PRM… =-.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Scroll to Top