Pe data de 12.08.2009 am solicitat rezilierea contractului de la Cosmote din cauza serviciilor de proasta calitate pe care le furnizeaza. Hotarat sun la 1234, vorbesc cu cineva de acolo și mă anunta ca mai am 2 luni de contract. Din cate stiam eu, contractul meu era semnat pe o perioada de 24 de luni din 10.10.2008. Astfel incat, bulversat, stau, mă gandesc și solicit rezilierea acestui contract. Cineva de la departamentul lor de rezilieri mă suna și îmi spune ca perioada contractuala este până pe data de 10.10.2010 și ca pot rezilia doar dacă achit abonamentul în avans până atunci. Ok. O să-l achit în avans până atunci, dar … tineti cont ca eu vreau să trec de luna urmatoare la cel mai mic abonament pe care-l aveti. Cel care mă sunase ramane un pic blocat, nu se astepta să-i raspund în felul asta.
Asa ca, o să reziliez abonamentul Cosmote, numai după ce pot trece pe cel mai mic abonament care exista și care costa în jur la 3, 56 euro. În total, pentru rezilierea contractului va trebui să achit 46.28 euro și am scapat de o durere de cap. Raman pe cartela și beneficiez de mult mai multe facilitati. În plus, tampitul de la rezilieri nici macar nu mi-a facut o oferta să ramanabonat în continuare la Cosmote. Dar … asta e situatia la ei acolo. Nu avem ce face și renuntam la ei.
Si eu numar lunile,si zilele… Si cand ma gandesc ca m-am ” portat ” de la Voda,unde eram de cand s-au infiintat…Nici cu aia nu-mi e rusine,ca nici ei nu mi-au facut vre-o oferta,ci doar au incercat sa ma convinga sa nu plec…
Si eu numar lunile,si zilele… Si cand ma gandesc ca m-am ” portat ” de la Voda,unde eram de cand s-au infiintat…Nici cu aia nu-mi e rusine,ca nici ei nu mi-au facut vre-o oferta,ci doar au incercat sa ma convinga sa nu plec…