Nu va speriați. Asta sunt eu de săptămâna asta. Am fost foarte ocupat cu câinii mei, niciunul maidanez, toți pittbuli. Până miercuri am avut pe mână o cățea de pittbul de 1 an și 4 luni. Foarte făină cățeaua, Akita pe numele ei, dar care era hiperactivă. Foartă multă bătaie de cap. Și ca să-i arăt că sunt șeful haitei amlegat-o de calorifer. Bineînțeles că eu, ca și tizul meu din America – Cesar Millan, nu batem animalele chiar dacă ne mușcă. Dar nici nu a fost cazul, Akita a ascultat de absolut toate comenzile și nici măcar nu a zis un ham. Știa când trebuie să ieșim, știa când trebuie să venim.
De astăzi mă proclam Elefantul Millan, îmblânzitorul de pittbuli, maidanezi, lei, tigri bengalezi, vulturi pleșuvi, gaițe, găini, ulii, șoimi și ce mai aveți voi pe-acasă. Emisiunea cu mine este difuzată imediat după show-ul Dual Survival de pe Discovery. Ce numai Național Geographic să aibă imblanzitori?