CIUPANEZULArhivă personală, opinii și povești românești puse la punct pentru citire curată.
Mod citire

Net de nota 10

Tensiune Astazi, cu greu am putut scoate acest articol. De ce? Pentru ca cei de la Roedu s-au gandit ca ar fi mai bine să nu avem deloc net, initial. Apoi au regandit problema și au dat acces doar pe intern, nu insa și pe extern. Au reregandit-o și au ajuns la concluzia urmatoare: cum ar fi dacă impingem studentii la net mobil? Și au aflat. Ne-au dat acces pe zapp, vodafone, orange și romtelecom. Nu mare mi-a fost mirarea să aflu ca Romtelecom are net mobil. Bun iau ofertele la puricat, ca și mai acum cateva zile și incep … ala, ala și ala. De ce? Cum? Și mă uit la Romtelecom. Viteze bunicele, la preturi maricele as zice eu. Mai ales ca sunt nou aparuti și au deja concurenti gen: Zapp și Orange. Dar poate e mai bun netul lor. Aveti vreunul asa ceva de la RTC? Merge bine? Cu ceea ce s-a întâmplat azi în Regie … sunt hotarat să trec la un net mobil.

Să vedem ce o iesi. Revolutie nu mai are cum, dar o greva studenteasca să-l de-a jos pe presedintele studentilor sau ce o fi el … iese. Noroc ca nu se stiu adminii de retea ca altfel erau linsati până acum.

Și ca să vedeti ceea ce e de inimaginat macar atasez graficul traficului. Mentionez ca nu a functionat și nu functioneaza netul de la ora 14: 00.

689

1 thought on “Net de nota 10”

  1. Nu te-as sfatui, eu am facut asta odata si s-a lasat cu durere vreo 3 zile…Mai bine te resemnezi si ai grija sa nu-ti mai iei teapa si a doua oara in acelasi context.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Scroll to Top