Tweet
O elevă declasaa V-a din Târgu-Jiu a fost bătută la școală de cțivaelevimai mari, pentru că nu a vrut să le dea bani atunci când acești i-au cerut, informează Realitatea TV.
Mama elevei a sesizat Poliția Comunitară după ce a aflat de incidentul petrecut marți seară.
„Asunatla noi să ne spună că fiica ei, care are un handicap locomotor, a fost bătută de cțiva elevirromimai mari. Ne-a povestit că după terminarea orelor, pe când se îndrepta spre casă, băieții i-au cerut bani, iar eleva nu le-a dat. Se pare că față a fost îmbrâncită și a căzut pe asfalt, lovindu-se”, a precizat Ion Tudor, șeful Poliției Comunitare.
În ciuda căutărilor, agresorii fetei nu au fost încă descoperiți de Poliția Comunitară.
Sursa: LIBERTATEA
