CIUPANEZULArhivă personală, opinii și povești românești puse la punct pentru citire curată.
Mod citire

Poșta română

Poșta. Din copilărie aveam noi o zicală. Inventată ce-i drept, atunci când cineva ne transmitea de la altcineva ceva. Și spuneam de fiecare dată după ce auzeam mesajul: “Poșta mănâncă rahat! ”. Este și cazul real al Poștei Române, unde trebuia să-mi ajungă 5 ceasuri cumpărate de pe Ebay, expediate de către vânzători drept GIFT și taxate de proști drept cumpărături online cu taxe vamale. Dar asta nu e nimic. Din 5 ceasuri a ajuns doar 1. Celelalte nu se știe unde sunt deoarece: “Avioanele Tarom ale Poștei Române sunt la sol”.

Explicație de 2 bani. Nu mă interesează dacă sunt, au fost, vor fi la sol. Eu îmi vreau fix marfa mea pentru care am plătit și pentru care plătesc și taxe vamale cu toate că este trimisă GIFT. Pe ei nu-i interesează dacă eu pierd sau nu. Pe ei îi interesează doar să aibă profit. Din păcate nu pot evita lucrul cu Poșta Română deoarece costurile cu celelalte servicii de curierat sunt enorme și o să le suport numai eu.

Data viitoare, când o să merg după celelalte 4 ceasuri știu ce am de făcut. Poșta Română pregătește-te.

Vrei să oferi un cadou?

Cuvinte cheie: , , ,

1 thought on “Poșta română”

  1. Nu cred ca are timp <img alt=”:D” class=”wp-smiley” height=”18″ src=”http://www.marincristian.ro/smilies/yahoo_bigsmile.gif” title=”:D” width=”18″/>

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Scroll to Top